27-28 квітня члени Координаційної Ради партії «Громадянська позиція» Ігор Новосад та Сергій Чуріков взяли участь у з'їзді АЛДЄ (Альянсу лібералів та демократів за Європу) в столиці Болгарії Софії.

Окрім низки робочих питань, голосували за так звані термінові резолюції. Цього разу їх було три: перша - про запровадження санкцій відносно режиму в Камбоджі, друга - на підтримку революції у Вірменії, а третя стосувалася свободи слова в Україні.

Остання викликала гарячі дискусії, розповідає делегат з’їзду, голова Волинської обласної організації партії Сергій Чуріков: «Партія «Громадянська позиція» входить до Альянсу лібералів і демократів за Європу. Наша делегація мала право голосу. Резолюція, запропонована нашими колегами з «Європейської партії», стосувалася запровадження санкцій відносно ворогів свободи слова в Україні. Вона викликала гарячі дискусії. Ні для кого не секрет, що навіть після Революції Гідності у нас й досі на центральних, олігархічних каналах є, так звані, персони нон-грата, яких ніколи не запрошують на ефіри і не дають їм слова. Або ж ситуація із Савіком Шустером. Можна ставитись по-різному до цієї людини, але я вважаю, що таке шоу мало право бути і подібні заборони недопустимі. Вбивство Павла Шеремета: зачіпок багато, а слідство не просувається. Проте у Європі вважають, що санкції створюють кордони у стосунках між країнами. Тому, після довгих дискусій, було напрацьовано текст резолюції, в якому вже не було слова «санкції». Це дозволить Європі гнучко реагувати на зазіхання на свободу слова в Україні».Українська делегація привезла з Софії й інші гарні новини. Президент об’єднаної європейської партії Ганс ван Баален звернувся з чіткою вимогою до уряду Болгарії вивести з коаліції партію «Атака», очільник якої відвідав Крим та піддав сумніву факт окупації півострова Росією.

«Я вважаю, що це дуже чіткий сигнал для усіх політиків, які хочуть шляхом загравання з Росією набрати якихось електоральних балів», - каже Сергій Чуріков.

Він також зауважив, що питання України для багатьох європейських політиків стало незручним. Аби актуалізувати тему війни і порушення міжнародного права у ситуації з анексією Криму, представники «Громадянської позиції» продовжили акцію «Крим - це Україна», у рамках якої вручили топ-персонам АЛДЄ теніски із зображенням півострова.«Левова частка роботи під час таких зустрічей відбувається у кулуарах, де за горнятком кави зустрічаються делегації з усіх країн Європи. Для України це шанс нагадати про себе. Нагадати, що у нас війна, нагадати ситуацію з Кримом. Ми прибули на з'їзд власним коштом, можна сказати, як волонтери, бо розуміємо наскільки важлива для України така комунікація. Нині спостерігається послаблення уваги до нашої держави. Під час Майдану усі були зачаровані нами, а зараз побачили, що прийшла нова влада, а обіцяні реформи пробуксовують. Тому ми робимо все, щоб про Україну не забували. Ми започаткували таку акцію «Крим - це Україна». Теніски з відповідними написами англійською та німецькою ми презентували президенту АЛДЄ Гансу ван Баалену, який, до слова, був на Майдані під час кривавих подій 20 лютого 2014 року, та віце-президенту, представниці Польщі, Йоанні Шмідт. Також ми вручали такі теніски представникам німецької делегації, представникам вільних демократів. Вони є консерваторами у трикутнику Росія-Україна-Євросоюз, але жоден з них не сказав, що має якісь сумніви щодо територіальної цілісності України. Вони розуміють, що це питання не клаптика землі, а це питання ціннісне і це питання підстав міжнародного правового порядку і верховенства права, що є базовою цінністю для лібералів», - каже Чуріков.Делегати від «Громадянської позиції» взяли участь в панелі, де обговорювалась європейська перспектива Західних Балкан.

«Загалом, звучало кілька меседжів до країн, які прагнуть стати членами європейської родини. Перший - реформи слід робити не задля якихось критеріїв, а для реального покращення власного життя. Другий - на жаль, кредит довіри для наших країн вичерпано, Європа очікуює не слів, а конкретних результатів в зміні країни», - діляться враженнями від почутого Ігор Новосад та Сергій Чуріков.Окрім питань європейського рівня не забували і про насущне. Сергію Чурікову, зокрема, вдалося запросити на Волинь міського голову одного з естонських міст з метою обміну досвідом із залучення інвестицій і розвитку інфраструктури населених пунктів.

«Ми давно вже знайомі з Андресом Ядла. Це колишній мер одного з естонських міст, який має прекрасну історію успіху. Він, використовуючи гранти, в містечку на 15 тисяч мешканців залучив більше 200 мільйонів євро інвестицій. «Совкове» місто він перетворив на сучасне, європейське, гарне. Ми домовилися, що ми його запросимо на Волинь і організуємо зустріч з усіма сільськими, селищними, міськими головами, головами новостворених громад, для того, щоб він без жодної політичної складової розповів, як досяг таких успіхів», - зазначив Сергій Чуріков.

Він також підкреслив, що вважає візит до Болгарії та участь у з’їзді АЛДЄ дуже успішними.

«Відбулась промоція України, відбулась промоція «Громадянської позиції» на міжнародній арені. Ми вчимося на європейському рівні використовувати всі важелі задля просування українського інтересу. Україна - це Європа, географічно, ментально і культурно. Ми повинні вчитися жити разом в об’єднаній європейській родині», - вважає Сергій Чуріков.