«Громадянська позиція» стоїть на засадах рівних умов для підприємництва в аграрній сфері та рішучій протидії будь-якій монополії. 

Про це на прес-конференції у Хмельницькому заявив Анатолій Гриценко.

«Коли ми говоримо про деолігархізацію, то не можемо допустити, щоб нинішній олігархат в сфері газу, нафти та вугілля поміняв профіль та з’явились такі самі олігархи в аграрному секторі», - заявив лідер «Громадянської позиції».

Щоб виконати це завдання, за словами Гриценка, існує декілька механізмів.

Перший – це Антимонопольний комітет, який має бути потужнішим, ніж прокуратура. Гриценко підкреслив, що має діяти рішуча перевірка з боку цього органу до кінцевого власника-бенефіціара, щоб не допускати концентрації в одних руках впливу на той чи інший сектор.

Другий – державна дотаційна підтримка не повинна йти тільки мільярдним великим аграрним холдингам. Держава, впевнений Анатолій Гриценко, має підтримувати малих та середніх підприємців в аграрному секторі, які працюють та виробляють додану вартість в Україні, тих, хто створює робочі місця та не має фінансових можливостей.

Третій напрям – повна прозорість в оренді землі, в обміні сільськогосподарської продукції, руйнація монополій на транспортних шляхах, на залізниці, аби людина могла реалізувати продукцію.

«Ці принципи ми заклали в спільний план дій з Українською Радою Бізнесу», - додав лідер «Громадянської позиції».

Нагадаємо, 2 листопада Анатолій Гриценко має намір підписати Меморандум про співпрацю з Українською Радою Бізнесу.