Ківерцівський міський голова Володимир Жгутов очолює 14-тисячну громаду районного центру вже третю каденцію. Нині він став першим посадовцем Волині, який фактично відкрив новий проект UA:Суспільне та Громадського руху ЧЕСНО «Звіти наживо».

Сам проект - це спроба відійти від формального звітування чиновників і представників місцевого самоврядування про свою роботу. Питання до Володимира Жгутова в прямому ефірі ставили журналісти обласних інтернет-видань, ківерчани, додзвонювачі і, власне, ведуча проекту Олена Чернуха. Цікавилися, насамперед, станом доріг, виділенням землі учасникам АТО, проблемами вивезення і утилізації сміття, принципом розподілу бюджетних коштів, інвестиційними перспективами райцентру.

Міський голова, зокрема, розповів про перемовини з Міністерством оборони про передачу місту земельної ділянки в самісінькому центрі Ківерців, де можна було б, наприклад, звести житло для військовослужбовців.

Володимир Жгутов також повідомив про зрушення в питанні будівництва полігону для твердих побутових відходів. Кілька років тому за вирішення цього питання бралися обласні посадовці, бо об'єкт був на балансі Управління капітального будівництва. Цього року сміттєзвалище передали місту. І нині, каже Володимир Жгутов, вже виділили 450 тисяч з обласного, 250 з районного, а решту - з міського бюджетів. Тож, цьогоріч об'єкт буде завершено.Що ж до стану доріг райцентру, то тут міська влада планує залучати до вирішення питання органи саморганізації населення. Володимир Жгутов каже, що бюджет ремонту та утримання доріг - близько 5 мільйонів на рік. Цього не досить, щоб відремонтувати дорожнє покриття і облаштувати нові шляхи. Якби мешканці цих вулиць інвестували у цю справу, то робота відповідно цінувалася і ставлення до спільних благ було б дбайливішим. «Наша пропозиція 80% дає бюджет, а 20% - громада», - каже Жгутов.

Запитували, звісно, і про перспективи створення об'єднаної територіальної громади з навколишніми селами.

«Їздили, спілкувалися з громадами сіл. Поки розуміння немає. Але громада однозначно буде. Якщо не зробимо цього зараз на засадах добровільності, то буде у 2020 році. На мою думку, найбільший ворог реформи - це добровільність», - вважає Ківерцівський міський голова.Родзинкою телеефіру стала новина про народження трійні у ківерцівській родині, яка до цього мешкала в однокімнатній квартирі. Тож, журналісти поцікавилася у Володимира Жгутова, чи допоможе місто у вирішенні житлового питання. Посадовець повідомив, що це вже обговорювали зі щасливим сімейством і пообіцяли на умовах дольової участі придбати просторіше помешкання.

Під час ефіру журналісти також поділилися власним досвідом спілкування з посадовцем. «На мою думку, це один з найдосвідченіших міських голів. Мені завжди з ним спілкуватися легко і просто. Нема проблем зайти в міськраду. Завжди тебе чують, завжди для тебе є час. І завжди є час відповісти журналісту телефоном. Це дуже приємно!», - каже редакторка видання «Волинь24» Олена Лівіцька.

Докладніше - у відео.