22 грудня депутати Рожищенської міської ради на Волині ухвалили звернення до Верховної Ради України і Президента України щодо відставки Юрія Луценка з посади Генпрокурора. За відповідний проект рішення проголосувало 15 депутатів з 16 присутніх на пленарному засіданні.

Звернення ініціювали депутати від «Громадянської позиції». Перед обранцями громади виступив голова Волинської обласної організації партії «Громадянська позиція», член Координаційної Ради партії Сергій Чуріков.

«За два роки каденції депутатів «Громадянської позиції» я ніколи не звертався до вас з проханнями проголосувати якісь політичні рішення. Я знаю, що ви займаєтесь важливою для громади роботою. Я хочу пояснити, чому саме зараз настав час звернутися до вас. У нас є унікальний Генеральний прокурор - Луценко Юрій Віталійович. Чим же він такий унікальний? Він мав судимість, є кумом Президента, він не має юридичної освіти, для нього був прийнятий спеціальний закон, коли людина без відповідної освіти може очолити Генеральну прокуратуру. Казали, що він такий безкомпромісний борець, пройшов застінки Януковича, має політичну волю змінити корупційне болото країни… А що сталося насправді? Відбуваються безпрецедентні речі, коли агентів НАБУ під прикриттям публічно висвітлюють. Це неприпустимі речі. Відбувається атака на активістів. Генеральною прокуратурою відкрите провадження «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча» відносно хлопця, який кинув яйцем в депутата Барну. Відбувається переслідування людей, які їздили з акцією «Ковдра для Луценка». Такі речі відбувалися за часів режиму Януковича.

Зв'язки з олігархатом. Наприкінці листопада Юрій Луценко в Амстердамі зустрівся з Коломойським. Чому вони там зустрічались? Тепер відомо. Вчора відбувся арешт Лондонським судом всіх активів Ігоря Коломойського. Генеральною прокуратурою відбувається кришування оцих олігархів і Коломойського і його партнера Боголюбова. Згадайте ситуацію з ПриватБанком. Наша влада перебуває в якомусь коконі. Вони говорять про 144 реформи, покращення, ріст ВВП і тд… А хіба воно насправді так? У нас є два виходи: перший - іти на Майдан «качати» владу, знаючи що за спиною стоять російські війська, або намагатися достукатись до влади, намагатися довести їй, що деякі речі є за межею. Тому я дуже вас прошу, надіюсь на вашу відповідальність, мудрість і прошу проголосувати за це звернення.», - звернувся до депутатів Рожищенської міської ради Сергій Чуріков.

Більшість підтримала текст звернення.