Нещодавно Росія спростила процедуру надання російського громадянства жителям мешканцям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Але за такою процедурою російські паспорти можуть отримати лише ті люди, які мають документи, пов’язані з так званими «ЛНР» і «ДНР».

Про це розповів член Координаційної Ради партії «Громадянська позиція» Єгор Фірсов у програмі «Ваша Свобода».

«По спрощеній так званій процедурі можуть отримати російське громадянство лише ті люди, які мають якісь документи, пов’язані з «ЛНР» і «ДНР», типу «паспорту» «ЛДНР». Можемо спиратися лише на їхню статистику. Приблизно 200 з чимось тисяч. Якщо на окупованій території живе 2 700 тисяч, то 200 тисяч від мільйонів – можете вирахувати, скільки відсотків.

Російський паспорт вони можуть отримувати у Російській Федерації. Людина має приїхати туди, подати документи. Є три місяці на певну перевірку. Якщо говоримо про пропускний пункт «Матвієв Курган», де, як правило, видаватимуть ці паспорти, то 500 людей на день він може пропустити. Якщо поділити ці 500 на кількість людей, які теоретично можуть отримувати, то це розтягнеться на роки» - зазначив Єгор Фірсов.

Фірсов вважає, що йдучи на такий крок, Росія переслідує декілька цілей.

«Це Путін підвищує ставки. Це буде велике шоу, яке транслюватиметься на російських каналах. Це не крапка, це лінія, яка буде дуже і дуже тягнутися. Мета максимум – підняття ставок, щоб новообраному президенту Зеленському «втюхати» той зазомбований, непідконтрольний, зруйнований Донбас. Мета мінімум – зробити так, щоб російські війська були легалізовані. Якщо Російська Федерація до цього нібито захищала російськомовне населення від «київських «укропів», то зараз у них буде інша аргументація, що «ми захищаємо російських громадян» - сказав політик.

На його думку, громадяни України, які отримають російські паспорти, мають бути позбавлені українських пенсій і соціальних виплат.

«У цьому також треба шукати плюс. Я як політик займався тим, як вирахувати тих людей, яких пов’язує з Україною лише український паспорт, які брали участь у «референдумах», які проти України як країни і живуть в Росії. Оце, можливо, дійсно тест. Якщо люди хочуть отримати російське громадянство, нехай отримують і їдуть. Треба позбавляти (українських пенсій – ред.), але внести в чинні закони зміни», - вважає Фірсов.