Мажоритарка не дає розвиватись політичній системі України, зазначив представник команди партії «Громадянська позиція Гриценка» Микола Катеринчук в ефірі Емігрантського радіо.

На жаль, вибори до парламенту відбудуться за старою системою, а значить депутатів оберуть, зокрема, і на мажоритарних округах. Але децентралізація зробила мажоритарників непотрібними. Раніше їхня основна задача полягала у вибиванні грошей з державного бюджету на свої округи. А завдяки децентралізації, громади на місцях вже повноправно формують свої бюджети. Тому цю реформу потрібно продовжувати.

«Наступним кроком реформи має стати ліквідація обласних рад, тому що депутати облрад виконують лише одну функцію – фільтрують державні гроші. Лише подальша децентралізація зробить регіони самостійними і підвищить рівень життя людей. Система розподілу коштів, коли міністр в Києві підписує кому скільки грошей дати, має залишитись в минулому. Ми повинні рухатись до європейської моделі стосунків центральної та місцевої влад», - вважає Катеринчук.