15 та 17 травня по всій України пройде акція «Ні! Виборам за законами Януковича». Основна вимога - ухвалення у другому читанні проекту Виборчого кодексу №3112-1, який передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

10 травня ряд політичних сил та громадських організації, у тому числі й політична партія «Громадянська позиція», підписали меморандум про спільні дії. Громадські активісти та політики домовилися, що єдиною вимогою буде запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на виборах до Верховної Ради.

«В парламентсько-президентській республіці, якою є Україна, ключовим органом є парламент. Від того, кого ми туди обираємо, такого плану ми маємо закони, виконання цих законів. Я сам брав участь у мажоритарці у 2014 році і на власному досвіді знаю, що це не є боротьба цінностей, це є боротьба гаманців. В кого більше грошей та адміністративного ресурсу, той і виграє. Позиція нашої політичної партії принципова: ми за те, аби в Україні пройшли зміни та могли прийти нові політичні сили, які сповідують європейські цінності. Ми підтримуємо починання щодо виборчого законодавства», - сказав член Координаційної Ради політичної партії «Громадянська позиція» Ігор Новосад під час підписання меморандуму.Він закликав всіх підтримати акцію 15 травня в регіонах та 17 травня на площі біля Верховної Ради.

Виборча реформа – вимога, на яку чекає не лише суспільство, а й міжнародні партнери України. Це було однією з обіцянок Петра Порошенка та один із пунктів Коаліційної угоди. Реформа передбачає ліквідацію мажоритарної складової на виборах, зниження прохідного бар’єру для партій, зменшення політичної реклами. Такі умови є більш справедливими та передбачають формування нової політичної еліти.

«Громадянська позиція» є активним учасником всіх акцій на підтримку політичної реформи. Ще у жовтні минулого року, під час великої акції, Верховна Рада проголосувала за проект виборчого кодексу в першому читанні. Тоді спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що реформу розпочато, але вже півроку жодних просувань у цьому питанні немає, а на обговорення нового кодексу, за інформацією Громадянської мережі «ОПОРА», приходять лише декілька нардепів.

15 травня акція розпочнеться у всіх обласних центрах о 9 ранку. 17 травня - на площі Конституції в Києві о 10:00.