Для 82% переміщених осіб наразі проблема житла стоїть на першому місці, але влада за роки війни не розробила жодної ефективної програми.

Про це в ефірі телеканалу «Херсон плюс» сказав член партії «Громадянська позиція», який опікується проблемами переселенців, Руслан Калінін.

Він спирається на дані Національної системи моніторингу, яка дає цифру в 82%.

«Житлове питання практично не вирішується. За п’ять років держава не запустила жодної ефективної програми для вирішення цього питання. Є лише програма «Доступне житло», де держава допомагає погасити 50% від вартості житла», - каже Калінін.

Останнім часом він багато їздить по Україні, аби розповісти про програму. Нещодавно Руслан Калінін був у Краматорську, Луцьку, Запоріжжі, Херсоні, Львові. Він підкреслює, що не всі переселенці знають про програму «Доступне житло», а саме про нюанси, про те, як вона фінансується, як подати заявку, які зміни прийняті у цьому році.

«Основна мета зустрічей та візитів - розповісти про програму, отримати зворотній меседж від переселенців та запропонувати наші ідеї, бо ми розуміємо, що цією програмою зможуть скористатись не всі переселенці. У нас є свої кроки, які має зробити держава для вирішення житлового питання», - зазначив Калінін.

Один з них - це саме фінансування житлової програми 50 на 50 у розмірі 1 мільярд гривень. Зараз програма фінансується на 2018 рік на 100 млн. Через народних депутатів Руслан Калінін з іншими активістами подали відповідний законопроект для дофінансування на 900 млн. У зв’язку із цим було проведено вже чотири мітинги щодо дофінансування «Доступного житла». Активісти звернулись до прем’єр-міністра.

«На жаль, всі чотири мітинги, які пройшли, поки не дали жодного зворотного зв’язку. До нас виходять представники, забирають листи, але далі проблема не вирішується. Чому? Бо для цього немає політичної волі. Я вже півтора роки виступаю зі своїми ідеями, у тому числі із ідеями вирішення житлового питання. Досі жодна політична сила, окрім «Громадянської позиції», не звернула уваги на це. Я зустрівся із Анатолієм Гриценком, розповів про свої пропозиції. Він дійсно збирається вирішувати ці проблеми, у нього є своє бачення та політична воля», - підсумував Руслан Калінін.