13 квітня в Івано-Франківську з візитом перебував лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Відтак, під час спілкування із журналістами Анатолій Гриценко наголосив, що сьогодні ключовою загрозою, яка стримує розвиток нашої країни, перекриває соціальні ліфти і не дає можливості українцям рухатися догори та жити по-європейськи є олігархат.

«Олігархат має бути знищений, як клас. Слово «олігарх» Україна має забути. Ми переконані, що в умовах демонополізації і конкуренції – рівних умов для всіх – олігархат «випаде в осадок». Вони не є підприємцями в класичному розумінні – це по своїй суті паразити, які створили свої статки за рахунок монопольного доступу до усіх благ держави. Доки в Україні буде олігархат – жодного шансу на позитивний розвиток ми не матимемо. Крупний бізнес принципово відрізняється від олігархату тим, що він не впливає на політику, не є монополістом, не утримує ЗМІ, щоб кожного разу пудрити мізки усьому населенню країни. Це надзвичайно важливо для усвідомлення», - пояснив Анатолій Гриценко.

Також лідер «Громадянської позиції» переконаний, що сьогодні в Україні влада влаштувала «ігрища із тарифами». Більше того, на його думку, сьогодні немає жодних підстав для їх зростання.

«Абсолютно безпідставно збільшили і продовжують збільшувати вартість тарифів на всі види енергії. Ключовою причиною є той же олігархат, який через уряд і НКРЄ, Вовка (Дмитро Вовк) і «вовків» проводить свою, згубну для країни, політику. Якщо провести ревізію всіх наявних енергоресурсів, якщо провести чесно аналіз витрат теплокомуненерго, мінімум у двічі тарифи можуть бути зменшені», - вважає він.

Анатолій Гриценко заявив, що народ у більшій частині «посадили» на субсидії, таким чином зробили рабами. За його словами, людина, яка сидить на субсидіях, рада, але вона не буде активною в громадянському суспільстві, а країна перетворюється на раба, який носить довідки.

Поговорили в Івано-Франківську і на тему корупції. Зокрема, Анатолій Гриценко вважає, що сьогоднішній режим не відрізняється від режиму Януковича – такий самий, по своїй суті, бандитський та олігархічний. Він відрізняється тільки одним – англомовністю та балакучістю.

«Корупція дорівнює вбивство. Це не я придумав – це визначення ООН. Вбивство на розбитих дорогах, смерть людини, до якої вчасно не приїхала швидка допомога, хтось кинувся з вікна через безнадійність, ненароджені діти у батьків в яких немає ні житла, ні роботи, які один в Італії, інший в Іспанії… це вбивство. Боротьба з корупцією успішна тільки тоді, коли вона починається з першого крісла і це те, що вже відбудеться після нинішньої влади», - сказав лідер «Громадянської позиції».

Анатолій Гриценко пояснив, що для боротьби з корупцією обов’язково має бути створений Антикорупційний суд.

Крім того, він переконаний, що слідчі, прокурори та судді у разі взяття хабаря, повинні отримати за свої дії покарання у вигляді пожиттєвої тюрми без права амністії та конфіскаціею всього майна родини. Всі шляхи боротьби вже викладені у законопроекті № 4109, який зареєстрований в парламенті.Також, під час зустрічі з журналістами Анатолій Гриценко надав інформацію щодо перемовин про об’єднання «Громадянської позиції» з іншими політичними силами.

Тут варто нагадати, що повідомлення про переговори лідерів «Самопомочі», «Громадянської позиції», «Демократичного альянсу» і «Руху нових сил» щодо координації зусиль ширилися у ЗМІ вже давно. В інтернет-мережі навіть з'явилося фото зустрічі Михайла Саакашвілі, Андрія Садового, Анатолія Гриценка та Віталія Гацька.

«Я скажу те, що можу сказати у рамках нашого переговорного процесу. Необхідність об’єднання зусиль зумовлена тим, що нинішня влада веде країну до точки неповернення, руйнації. Вона вже вбила мораль, віру та довіру, вже таку країну не хочуть захищати, люди не пов’язують своє майбутнє з Україною. Ці процеси треба зупинити. Тому має бути сформована сила, яка розуміє важливість цих питань, має інші цілі в своїй основі, яка буде відстоювати інтереси народу, а не олігархів. І коли ми говоримо про створення такої сили, то варто зауважити, що вона не проти Порошенка, - він мене не цікавить, він вже політичний труп.

Для нас отримати владу – це можливість зробити щось корисне, а не збагатитися. Ми ще не вийшли на рубіж, коли є одне бачення щодо об’єднання. Частина учасників відстоюють позицію, що ми рухаємося самостійно і потім, коли будуть оголошені вибори, формуємо одну платформу, - йдемо і перемагаємо. Ми «Громадянська позиція» відстоюємо інший шлях – розчепіреними пальцями неможливо протистояти серйозному противнику. Тому ми налаштовані на об’єднавчі процеси - глибші і швидші, тобто є 5-7 політичних партій, які мають спільні цінності, які спроможні сформувати команду і рухатися вперед разом. Опустили шість прапорів і залишили один – всі інші партії припинили свою діяльність. Тоді буде нормальний об’єднавчий процес. Тому ми налаштовані рішуче, ми до того готові, це потрібно країні. Коли буде кінцевий результат, ми обов’язково всім повідомимо», - підсумував політик.

І насамкінець, Анатолій Гриценко сказав, що оскільки сьогодні парламент не є дієвим, то позачергові вибори це не забаганка, а необхідність.