Нинішньої середи лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко навідався до Чернівців, щоб розповісти про діяльність та плани політсили, а ще ознайомити із власною стратегією закінчення війни на Сході.

На зустрічі із журналістами Анатолій Гриценко говорить, що незважаючи на те, що «Громадянській позиції» не вдалося на останніх виборах потрапити до парламенту, в регіонах політсила веде активну діяльність.

«У нас є 560 місцевих депутатів, є 28 міських, селищних та сільських голів. З ними працюємо для того, щоб ніхто з них не оступився, не спокусився, щоб тримали планку того, що обіцяли», - каже Гриценко.

Активісти «Громадянської позиції» підтримали протести, що розпочалися 17 жовтня у центрі Києва. Протестувальники висували три вимоги: позбавлення народних депутатів недоторканності, прийняття нового виборчого законодавства та утворення антикорупційного суду. Гриценко висловив задоволення тим, що учасникам акції вдалося змусити Верховну Раду прийняти у першому читанні закон про зняття депутатської недоторканності.

«Зараз ми чекаємо, поки Конституційний суд скаже, що ці законопроекти правильні. А він скаже. Очевидно, в грудні буде друге голосування - 226 голосів. А от третє голосування відбудеться вже на наступній сесії. Там треба буде 300 голосів. От там парламент на розтяжці. Нам треба буде знову приходити під стіни парламенту і тиснути», - наголошує Гриценко.

Також депутатами було розглянуто й обговорене виборче законодавство, продовжується робота над створенням антикорупційного суду. Анатолій Гриценко запевняє, що Україні необхідний антикорупційний суд, щоб недобросовісні політики та чиновники були притягнуті до відповідальності за злочини проти українців.

«Це треба для того, щоб посадовців найвищого рівня швиденько брали «за жабри», швиденько одягали «браслети», а потім - в суд, щоб повернули вкрадене, і зрештою – за грати за вчинені злочини. А не так, як відбувається з насіровими, розенблатами, поляковими та іншими. Щоб суспільство зрозуміло, що у нас затримують і саджають не тільки за вкрадений велосипед чи барана, але й тих, хто на високих постах дозволяє собі розкрадати мільярдами або приймати рішення, які потім дуже дорого обходяться всій країні», - пояснює лідер «Громадянської позиції».Анатолій Степанович розкритикував нинішнє керівництво держави і політику, яку воно провадить. Зокрема, державний бюджет на 2018 рік, який Верховна Рада підтримала у першому читанні 14 листопада, він назвав «бюджетом проїдання», за яким українців чекає ще гірше зубожіння та ріст згубних боргів перед Міжнародним валютним фондом. Політик запевнив, що партія «Громадянська позиція» виступила б проти такого проекту, якби була у парламенті. Адже вважає такий розподіл коштів неадекватним: більше видатків спрямовуються владним структурам, а менше - на науку, освіту, медицину.

«Подивіться, за борги, які уже набрали, потрібно платити наступного року 130 мільярдів. 55 мільярдів передбачено на субсидії. Люди цих грошей не бачать, вони прямо йдуть в кишені монополістам-олігархам за ті підвищені тарифи. На цьому фоні лише 400 мільйонів на такий важливий напрям, як енергозбереження. Неспівставно. Значить, це просто бюджет проїдання і подальшого закабалення через борги», - наголосив він.

Як колишній міністр оборони, Анатолій Гриценко висловив свою позицію стосовно шляху припинення бойових дій на Донбасі. За його словами, Мінські угоди не виконуються належним чином, адже Росія там не визнана стороною конфлікту і не взяла на себе жодного зобов’язання. Як вихід бачить відкласти Мінські домовленості в сторону і сформувати іншу платформу для пошуку рішень.

«Як цього досягти? Я вважаю, що було б важливим фактором, аби українська влада сама працювала так, щоб її поважали всередині країни, щоб її поважали партнери, щоб вона їх не дурила, щоб нас сприймали серйозно, щоб ключовим словом на переговорах все-таки був кордон, а не корупція», - пояснює Гриценко.

А першочерговим практичним завданням влади та військових він називає відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

«Як тільки буде перекрито кордон, за 2-3 тижні війна закінчиться. Вистріляли боєприпаси - стволи є, а стріляти нічим. І це буде спонуканням, примусом до пошуку мирного рішення. Але доки кордон буде контролюватися Путіним і більш ніким – буде нова смерть, нові боєприпаси, нове паливо, нові козачки, нова техніка і так далі», - говорить Гриценко.

Окрім цього, лідер «Громадянської позиції» взяв участь у семінарі для партійців області та провів лекцію для студентів та викладачів Чернівецького національного університету ім. Федьковича.