Анатолій Гриценко вважає, що українська армія має складатись з трьох елементів, що буде найбільш ефективно у випадку загрози.

Про це він заявив на прес-конференції у Харкові.

“Сектор національної безпеки та оборони - це прямі повноваження президента. Тож, я бачу три компоненти у модернізації армії”, - сказав Гриценко.

Перший - це збройні сили, армія, яка будується на професійній контрактній основі. Люди мають долучатись до неї добровільно без примусового призову.

Другий компонент - резерв постійної готовності. Це резервний компонент, який формується на випадок небезпеки. До нього входять люди, які перебувають в цивільному секторі, але мають добру військову підготовку, яку отримали раніше. Вони підписують контракт, закріплюються за конкретною бригадою, посадою, одиницею техніки.

“Командир може на них розраховувати. Періодично вони проходять підготовку у складі свого підрозділу. За це отримують гроші. Це взаємний двосторонній контракт. Ми заклали законодавчі нормативні підвалини для створення такого резерву ще в 2006 році”, - зазначив лідер “Громадянської позиції”.

Третій елемент - це система територіальної оборони. За словами Гриценка, зараз для її створення сприятливі умови, оскільки є сотні тисяч людей, які отримали базову підготовку.

“Це люди, які не хочуть служити в армії постійно, але вони патріоти, які готові захищати свою країну та родину”, - каже Гриценко.  

Лідер “Громадянської позиції” додав, що подібна система є у Фінляндії та Швеції, де активний компонент збройних сил збільшується десятикратно на випадок загрози.

Нагадаємо, Анатолій Гриценко брав участь у підготовці мирного плану щодо врегулювання ситуації на сході України та, за його прогнозами, реінтеграція триватиме не менше трьох років.