Кабінет міністрів не мав права приймати рішення про збільшення ціни на газ на 23%. 

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив Анатолій Гриценко.

«Кабміну закон дав право корегувати певну ціну, трошки корегуючи рентабельність. Оскільки розвитку немає, то рішення незаконне. Це не ринок, коли ціна встановлюється адміністративно», - додав він.

Гриценко також зауважив, що уряду не потрібно перекладати на МВФ свою безпорадність: «Фонд просто вимагає, аби їхні гроші повернули назад».

За словами політика, МВФ під це підвищення має надати 3,9 млрд. доларів на 14 місяців – на перехідний період, поки не буде сформований новий уряд після президентських та парламентських виборів. Але ці ж гроші Україна може отримати, якщо перекрити корупційні потоки на митниці, - запевнив лідер «Громадянської позиції».

«Через махінації на митниці бюджет не отримує 4 млрд. Тож, ви хочете підвищувати тарифи, але продовжувати красти та не перекривати схеми? », - обурився він.

Раніше Анатолій Гриценко запевнив, що тарифи можна знизити на третину. Для цього потрібно знищити монополію та корупційну складову. За його словами, якщо проаналізувати структуру тарифів, можна знайти офшори, аби уникати сплати податків, відсутність серйозних планів по модернізації мереж, свердловини, які не використовуються або використовуються неефективно. Після перегляду цієї структури, впевнений лідер «Громадянської позиції», є потенціал зменшення тарифів на третину.