Анатолій Гриценко закликає владу покласти край паперовим довідкам і створити Єдиний державний реєстр, куди буде вноситись, зберігатись та оновлюватись інформація про громадян.

Про це лідер партії «Громадянська позиція» заявив у Фейсбук.

«Про що йдеться? На кожному кроці від громадян вимагають цілу купу документів і довідок: свідоцтво про народження, про шлюб, склад родини, місце проживання, місце реєстрації, атестати/дипломи про освіту, свідоцтва про смерть членів родини, права водія, техпаспорт автомобіля, право на власність машини, квартири/будинку, дачі, земельної ділянки, довідки з місця роботи, ідентифікаційний код, довідку про не/судимість, паспорт внутрішній і зарубіжний, про реєстрацію підприємств (хто має), пенсійне посвідчення та купу інших документів.

Це мільярди людино-годин непродуктивних витрат/втрат часу. Це мільярди грошових витрат/втрат із родинного бюджету - на збір, запит, друк документів, копіювання, нотаріальне посвідчення... У сільській місцевості це ще більша проблема - добратися до райцентру, вистояти в чергах до нотаріуса, до чиновників. Це затримки на тижні/місяці у вирішенні важливих для людей питань, чи то вступ до навчального закладу, оформлення на роботу, чи то отримання паспорта, спадщини, купівля земельної ділянки, машини, квартири, чи то одруження, розлучення, народження дітей або смерть батьків - усюди і завжди купа довідок, гроші, час і нерви...», - зазначив Анатолій Гриценко.

На його думку, потрібно заборонити чиновникам вимагати вже наявну інформацію, щоб громадяни не носили в держустанови стоси документів.

«А як же бути без усіх тих довідок, Ви запитаєте? Просто! Єдина державна інформаційна система, реєстр по суті, надійно захищений (як варіант, блокчейн), куди вноситься, зберігається, оновлюється вказана вище інформація про громадян - це завдання і функціонал держави. А громадянин отримує одну-єдину ID-картку, яка є одночасно і носієм інформації про громадянина і його доступом до єдиного державного реєстру. Увійшов у систему - уся та інформація перед тобою, чи перед чиновником, в тій частині, за яку чиновник відповідає. Все! Ніяких паперових довідок!

Вирішення цього пріоритетного завдання треба спланувати не колись, а вже зараз - на стадії підготовки бюджету-2020, на стадії підготовки планів роботи органів влади на четвертий квартал і на наступний рік. Буде визначено пріоритет, будуть поставлені завдання, буде фінансування, контроль виконання - буде зроблено. І люди те відчують одразу, і владі за це подякує кожен з нас, без перебільшення», - наголосив Гриценко.