Анатолій Гриценко назвав оприлюднену 9 серпня доповідь ООН «Порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в контексті подій під Іловайськом в серпні 2014 року» необ’єктивною та політично заангажованою.

Про це лідер «Громадянської позиції» заявив в ефірі телеканалу Newsone.

«Подивіться на рекомендації у доповіді. Вони даються уряду України та, умовно, «ЛНР-ДНР». ООН не змогла сказати хоч щось у бік Росії». Він додає, що при цьому в документі цитується так званий лідер «ДНР» Олександр Захарченко, який стверджує, що на окупованій території воюють 3-4 тисячі російських військових.

«Якщо ви чесні, то скажіть, хто послугував причиною, хто завіз, дав зброю тим, хто вбивав та катував. Звідки взялась та техніка, яка накривала вогнем будинки?», - додав Гриценко.

Також він наполягає, що потрібно вказувати міжнародній громаді на ту країну чи організацію, яка діє несправедливо по відношенню до України.

Згідно із доповіддю, оприлюдненою 9 серпня, під час подій під Іловайськом у 2014 році всі сторони конфлікту, в тому числі і Україна, припустилися серйозних порушень прав людини, а деякі порушення, можливо, були військовими злочинами.