12 липня представники партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко та Єгор Фірсов зустрілись із представниками коаліції громадських організацій з охорони довкілля.

В результаті зустрічі «Громадянська позиція» долучилась до порядку денного екологічної безпеки і має на меті представляти ці питання у майбутньому парламенті.

Команда «Громадянської позиції» підготувала велику екологічну програму, з якою можна ознайомитись за посиланням https://gp.org.ua/images/reports/eco_program.pdf

Ми вважаємо, що питання охорони природи нарешті має вийти в ТОП основних пріоритетів державної політики.

Коротко позиція нашої партії стосовно питань, піднятих екологічною коаліцією ГО:

1. Ми маємо прийняти нову національну стратегію щодо енергоефективності.

Забезпечити реалізацію програми зеленої енергетики, де більше 10% електроенергетики має генеруватись за рахунок джерел відновлюваної енергії до 2035 року.

Модернізувати підприємства, обладнати газоаналізаторами та сучасними фільтрами.

2. Один день на місяць Верховна Рада має виділяти на розгляд виключно питань охорони довкілля. На кожній сесії маємо складати ТОП-лист законопроектів щодо охорони довкілля. Забезпечити розширення штату у міністерстві екології стосовно політики адаптації права ЄС до вітчизняного законодавства, підвищення кваліфікації спеціалістів за сучасними методиками.

3. Парламентський контроль за роботою правоохоронних органів, які заплющують очі на брутальні порушення охорони довкілля. Термінове створення нового органу екологічного контролю. Законодавче врегулювання проблеми видобутку бурштину. Інституційна реформа, міністерству екології мають підпорядковуватись ключові природоохоронні агенції, приклад з агентством лісових ресурсів. Прийняття нового кодексу надрокористування. Забезпечення у законодавстві зобов’язання, що політика висадки лісу має перевищувати вирубку. Реформа Держгеонадр за європейським зразком, з обов’язковим аукціоном видачі спец ліцензій.

4. Має бути ліквідована Держекоінспекція і створений новий орган контролю охорони довкілля, з прозорими конкурсами і збільшеними зарплатами. Запровадити системний якісний моніторинг стану навколишнього природного середовища із відкрити та зрозумілими для кожного даними.

5. Виступаємо за європейську модель видачі дозволів на будь-які види викидів, а також запуск системного моніторингу повітря і вод. З оновленою методологією.

6. Усі 100% «екологічного податку» мають розподілятися за прозорою онлайн процедурою на заходи виключно щодо охорони довкілля та відновлення природи.

Звичайно, ми виступаємо і за введення поступової заборони одноразових пластикових виробів у побутовому обігу, і за скорочення викидів парникових газів.

Більш детально - у повній програмі охорони довкілля.