Лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко закликає українську владу оприлюднити текст меморандуму з Міжнародним валютним фондом, оскільки, на його думку, цей документ може містити пункти, невигідні для України.

Про це він заявив в ефірі Тернопільського телеканалу «TV-4».

Політик розповів, що в суспільстві панує хибне уявлення, що співпраця з МВФ якимось чином сприятиме проведенню реформ в Україні.

«МВФ – це, простими словами, такий банк, куди різні країни вносять свої внески і там лежать гроші. І коли в якійсь країні трапляється лихо, якась криза, ця країна має право звернутись до фонду, і він їй дасть гроші на певний час. Єдине, що турбує фонд - щоб ці гроші повернулись з відсотками, нічого більше. У них немає ні місії, ні бажання, ні зобов’язання когось реформувати. І немає жодної країни в світі, яка після співпраці з фондом різко піднялася і пішла догори. Немає такого», - сказав Гриценко.

«Чому в нас цей меморандум утаємничений? Від імені партії «Громадянська позиція» я вимагаю, щоб людям показали, що підписали, або що збираються підписати, які там зобов’язання. Бо в попередні зобов’язання, які підписували, засунули ринок землі, а фактично не ринок землі, а скупівлю землі кількома олігархами; туди записували швидку приватизацію отих залишків державної власності, які ще є, в умовах, коли обвалена економіка, і коли люди знають, що продавати в умовах кризи – це продавати за безцінь; раніше підписували зобов’язання ще підвищити пенсійний вік, ще збільшувати страховий стаж і так далі. Уявіть собі людину, яка вийшла зараз на рубіж 55-60 років, у якої тільки 25 років стажу, яка ростила дітей, а їй кажуть: ще 10 років попрацюй. А є робочі місця, навіть якби було здоров’я? Тобто я не хочу, щоб там були такі зобов’язання, які неприйнятні. Той мільярд доларів того не вартий», - наголосив лідер «Громадянської позиції».