Спостерігаючи сумні реалії сьогодення, активні громадяни вирішили застосувати свій життєвий досвід і спробувати щось змінити. У команді «Громадянської позиції» Дніпра можна помітити вже багатьох відомих людей.  

Презентація відбулася 14 травня в медіа центрі Інформатор.

Керівником міського осередку став управлінець з багаторічним досвідом Юліан Кургузов.

«Я – підприємець. До 2014 року займався господарською діяльністю. Але після того року зрозумів, що необхідно робити громадський внесок у розвиток нашого суспільства, у такий важкий період для країни. Рішення приєднатися до самої політичної партії було виваженим. Я повинен був переконатися, що за Анатолієм Гриценком не стоять якісь місцеві або республіканські олігархи. Я прийняв рішення і на сьогодні про нього не шкодую », - розповів Юліан Кургузов.


На фото - Голова Дніпровської міської організації партії «Громадянська позиція» Юліан Кургузов

На його думку, політик і управлінець - нова спеціальність і професія. Потрібно розуміти процеси і механізми. Юліан Кургузов дуже радий, що їм вдалося створити команду, об'єднану принципами та ідеями. «Наша ідеологія - ліберально-демократична. А основні цінності - утвердження принципу верховенства права, побудова розвиненого громадянського суспільства. Відносно економіки - демонополізація і «деолігархізація», - сказав Юліан.

Міська організація зібрала команду, члени якої досягли успіху в різних сферах. Всі самодостатні й успішні в своїх галузях люди. «Ми не олігархічна партія і нас не купиш за гроші. Нас ніхто зверху не фінансує», - підсумував Юліан Кургузов.

Кожен член Дніпровської організації політичної партії «Громадянська позиція» розповів про себе і свої цілі в політиці.

Олексій Літвінов, експерт у питаннях регуляторної політики, доцент Інституту державного управління, керівник групи розвитку громадянського суспільства в Дніпровській міській організації партії «Громадянська позиція», пропонує повністю змінити підхід до розвитку суспільства.


На фото - член команди «Громадянської позиції» Олексій Літвінов

«Потрібно проводити спеціальну підготовку серед молоді стосовно їх прав. Наші проекти передбачають залучення молодих людей до роботи в органах місцевого самоврядування. Але для їх реалізації потрібні значні кроки. Тому наша політична сила пропонує внести зміни для того, щоб створити максимально сприятливі умови для розвитку і роботи громадських організацій будь-яких ініціатив », - сказав Олексій Літвінов.

На його думку, громадські організації не завжди будуть підтримуватися грантами. Для цього Олексій Літвінов пропонує внести зміни в законодавство з приводу фінансування громадських організацій, щоб люди змогли фінансувати ті проекти, які їм подобаються. При цьому фінансування буде йти з податків, які сплачує людина протягом року.

А за промисловий розвиток в міській організації політичної партії «Громадянська позиція» відповідає професор Володимир Проців, завідувач кафедри технології гірничого машинобудування в Гірничому університеті. Він працював в бізнесі на керівних посадах і навіть був комерційним директором «Центрального гірничо-збагачувального комбінату» в Кривому Розі. «Маю потрібний досвід, знаю проблеми та шляхи їх вирішення в промисловості», - сказав Проців.


На фото - член команди «Громадянської позиції» Володимир Проців

Він вважає себе порядною людиною. І після того, як на його очах вдруге в новітній історії України у простих людей крадуть надбання революції, він зрозумів, що потрібно приводити до влади порядних людей. На його думку, в Україні достатньо грошей, щоб платити високі зарплати і пенсії. А перебудова потрібна не тільки всій країні, а й Дніпру зокрема.

«Досить щороку слати асфальтом центральні дороги міста. Потрібно будувати сучасні залізобетонні дороги, розраховані на транспорт в 60 тонн. А ремонт потрібно почати з квартальних вулиць », - розповів Володимир Проців.

На його думку, будувати потрібно сміттєпереробні заводи, а не сміттєспалювальні. Сортувати сміття слід ще на стадії викидання, як в Європі. Також Проців пропонує навести порядок з парковками, побудувавши підземні паркінги, а також вирішити питання оновлення ліфтів в Дніпрі, замінивши підйомні машини новими.

Є в партії і медик. Олександр Гладкий, лікар вищої категорії і завідувач відділенням реконструктивної хірургії в обласній дитячій лікарні. У міському осередку партії він відповідає за групу медичного розвитку.


На фото - член команди «Громадянської позиції» Олександр Гладкий

«Ні для кого не секрет, що реформа охорони здоров'я на сьогодні - актуальна проблема, яка потребує рішень. Ми домоглися того, що організували допомогу на першому рівні охорони здоров'я, але забули про те, що є ще другий і третій. На сьогодні ми зіткнулися з тим, що пацієнти з первинного потрапляють на рівні вище і вище», - сказав Гладкий.

За його словами, проблеми медицини криються в її розвитку і фінансуванні. Вітчизняні лікарі вміють оперувати не гірше лікарів Німеччини або Америки, але у них немає такого технічного забезпечення, як у західних колег. «Я тут, щоб допомогти нашому суспільству організувати медичну допомогу на світовому рівні», - підсумував виступ Олександр Гладкий.


На фото - член команди «Громадянської позиції» Микола Маліч

За групу розвитку науки і освіти в Дніпровській міській організації партії «Громадянська позиція» відповідає кандидат технічних наук і доцент Національної металургійної академії Микола Маліч. Постійна робота зі студентами та вчений ступінь дали йому необхідний досвід і розуміння ситуації в сфері освіти. За його словами, ситуація вкрай сумна і вимагає негайного втручання.

«У нас не цінується робота вчителя, конструктора, будівельника. У нас немає сучасних виробництв. Майже всі ми працюємо на базі Радянського Союзу, яку вже доламали», - сказав Микола Маліч.

Микола Маліч стурбований тим, що в країні відбувається відтік кадрів за кордон. Як фахівець в сфері освіти він переконаний, що потрібна інноваційна політика. Потрібно розробити програму, яка б заохочувала фахівців грантами та преміями.

Також освітянин помітив розбалансовану систему зарплат в країні: «В Україні середня зарплата фахівця в сто разів нижча зарплат всяких «топ-менеджерів». Тому потрібно зробити все, щоб в нашому регіоні, який завжди був кузнею кадрів, почався рух».

Також в міській організації партії є й відповідальні за розвиток малого і середнього бізнесу. Олег Манаєнков активно бореться за права підприємців в Дніпрі: «Я все життя займаюся підприємницькою діяльністю і ніколи не перебував у політичних партіях. В країні постійно погіршувалися умови для малого і середнього бізнесу. Я приєднався до команди, оскільки «Громадянська позиція» - одна з небагатьох неолігархічних партій».


На фото - член команди «Громадянської позиції» Олег Манаєнков

На думку Манаєнкова, на сьогодні олігархічні угруповання злилися з усіма гілками влади і як паразитичні структури знищують економіку України. «Багато депутатів, яких розставили олігархи, лобіюють інтереси своїх господарів. Тому всі дірки в бюджеті латаються частково за рахунок тиску на малий і середній бізнес. На сьогодні вже мільйони наших працездатних співгромадян покинули країну в пошуках можливості прогодувати себе та родину».

Однією з цілей команди Манаєнков назвав нормалізацію місцевого та українського законодавства для поліпшення клімату в нашій країні.

Члени партії закликають жителів Дніпра приєднуватися до них через сторінку в соціальній мережі Facebook для спільного вирішення нагальних проблем.