За умови перемоги на президентських виборах команда Анатолія Гриценка продовжить співпрацю з Міжнародним валютним фондом, але лише в рамках чинної програми. 

Про це лідер “Громадянської позиції” сказав під час прес-конференції у Дніпрі.

Анатолій Гриценко відзначив, що наразі стан державних фінансів в Україні дуже складний. Вже зараз затримують виплату пенсій, а частина вчителів пішла у неоплачувані відпустки. Уряд чекає на зовнішні запозичення. У той же час державний борг, за словами Гриценка, вже вийшов на рівень загрози національній безпеці. На кожного українця, якщо спиратись на офіційну статистику чисельності населення, борг складає понад 50 тисяч гривень. Це, на думку лідера “Громадянської позиції”, гальмує розвиток країни та можливість нарощувати соціальні стандарти.

Зараз в Україні діє програма співпраці з МВФ, яка була укладена на 15,5 млрд доларів. Максимум, що ще може отримати нинішній уряд, - це 1,9 млрд доларів, про що стане відомо у вересні.

“Знову беремо нові борги, ще не розрахувавшись зі старими. Це не те, що потрібно країні. Після перемоги на виборах наша команда звичайно буде продовжувати співпрацю з МВФ, але з однією метою - аби ця співпраця швидше закінчилась. Треба, щоб включились внутрішні механізми інвестування в економіку і зовнішні інвестиції”, - сказав Гриценко.

Лідер “Громадянської позиції” відзначив, що у внутрішніх інвестиціях треба у першу чергу провести податкову амністію.
“Лише влада, яка користується довірою, може це зробити”, - підкреслив він.

Нагадаємо, на минулому тижні Анатолій Гриценко заявив, що представить свою команду одразу на початку виборчої кампанії.