На Донбасі при владі залишаються люди, які у 2014 році привели війну на територію Донецької та Луганської області, а правоохоронні органи закривають на це очі.

Про це у програмі «Громадська прокуратура» сказав член партії «Громадянська позиція» Єгор Фірсов.

«Я впевнений, що за цим безпосередньо стояла Росія, яка керувала цими людьми. Зараз ці люди не за гратами. Вони продовжують сидіти у кріслах мерів міст або депутатів місцевих рад», - каже Фірсов.

Як приклад він наводить міського голову Дружківки Валерія Гнатенка, міського голову Добропілля Андрія Аксьонова, екс-міського голову Маріуполя Юрія Хотлубєя. Фірсов підкреслює, що є безліч документів та свідчень щодо злочинів цих осіб.

«Мер Дружківки Гнатенко був мером, коли «ДНР» захопила Дружківку. Тобто, був «народним мером». Він організовував «референдум» щодо відділення Донецької та Луганської областей від іншої території України. Це пряма стаття сепаратизм. Незважаючи на те, що ці топ-мери, які організовували сепаратистські «референдуми», писали листи Путіну, вчиняли фактично всі дії щодо зради України, вони зараз на свободі. Мера Дебальцевого Володимира Проценка взагалі виправдали, незважаючи на те, що було конкретне рішення Дебальцевської міської ради, яка проголосувала, що треба проводити цей «референдум», - згадує Фірсов.

Він підкреслює, що неодноразово звертався в Службу безпеки України, а коли був депутатом, то говорив про це президенту, але Петро Порошенко не звернув на це уваги.

«Скоро вибори президента, рейтинг Порошенка низький. Тому він цих мерів тримає на гачку, щоб вони зробили необхідний результат в Донецькій та Луганській областях. Знаю, бо там такі результати робити «вміють». Згадайте часи Януковича, коли Маріуполь давав явку у 102%», - коментує Фірсов, називаючи таку позицію державною зрадою.

Член «Громадянської позиції» впевнений, якщо немає покарання за злочин, він буде повторюватись і на сході влаштують справжню контрреволюцію.

«Там відверто проросійські люди, які грають на руку Кремлю, фактично здійснюють повзучий переворот та захоплюють владу. З першим сполохом атаки Росії вони обов’язково стануть на її бік», - впевнений Єгор Фірсов.