Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко виступає за те, щоб в Україні була президентська форма правління. Чому не канцлерська та не прем’єрська? Бо президент – єдина посадова особа, обрана легітимно.

Про це він заявив в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі «ZIK», відповідаючи на запитання ведучої про те, яку краще будувати державу.

«Наша партія називається «Громадянська позиція». Програма партії - «Від активного громадянина до держави-лідера». Ключова основа – людина, її права та свободи. Це найперше. Далі – суспільство як спільнота, його законні інтереси і устремління, і тільки третє – держава, тобто влада. Ми усвідомлюємо, що у перехідний період, який триватиме 5-10 років, нам потрібне буде авторитарне (не диктатура, а від слова «авторитетне») управління. І не треба цього боятися. На практиці це означає, що відповідальність буде і вона має прізвище, що будуть діяти професіонали», - пояснює Анатолій Гриценко.

І додає, що в реальному житті ми стикаємося з авторитарним управлінням практично всюди: на борту літака, в метро, у хірурга на операційному столі й так далі. «Професіонал керує і ніяких голосувань», - наголошує Гриценко.

Політик стверджує, що в жодній країні за всю історію немає прикладу, коли із хаосу і шторму виходили на позитивний рівень розвитку шляхом балагану–голосування. Ніде і ніколи. В цей період повинна бути персональна відповідальність.

Також лідер «Громадянської позиції» наголосив, що сьогодні неможливо обмежити громадянські права людей.

«Ніхто зараз не може обмежити в нашому розумінні громадянські права. Принаймні в Європі. Я не кажу про деякі африканські й азійські держави. Це вже як тюбик з пастою, якщо видавиш, то назад не зачиниш… Але авторитарна влада точно обмежить свободу красти, право вбивати, свободу бездіяти тоді, коли треба діяти, право працювати непрофесіоналу на відповідальній посаді. Ось ці права будуть обмежені. І повірте, люди будуть аплодувати, як екіпажу літака після важкої посадки», - зазначив Гриценко.

«Я не просто підняв це питання, у нас зараз ця відповідальність має прізвище. Я за те, щоб у нас була президентська форма правління. Чому не канцлерська і не прем’єрська, яку, наприклад, багато років відстоює Юлія Тимошенко й інші? Бо президент – єдина посадова особа, обрана легітимно. А не олігархи обрали собі фракції в парламенті… Це принципово важливо, тому що довіра дає право і легітимність», - підкреслив Гриценко.

Політик вважає, що країна вже дійшла до межі в усіх вимірах: в фінансах, в освіті, в силовому блоці. «СБУ може лише щось «кришувати» і неспроможна навіть захистити людей на вулицях від терактів, які відбуваються час від часу», - наголошує Гриценко. На його думку, українці на виборах повинні «включити мозок і серце» і більше не піднімати олігархат догори, вірячи в його абсолютно пусті обіцянки. Якщо це станеться, країна отримає шанс.