8 червня в Кропивницькому з робочим візитом побував лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Політик провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Зважаючи на значну кількість журналістів, відведеної на спілкування години виявилося замало, аби всі встигли поставити запитання.

Анатолій Гриценко на початку розмови зазначив, що планує цього дня зустрітися ще з партактивом із трьох регіонів – Кіровоградщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя.

Анатолій Степанович висловив кілька важливих позицій, в першу чергу щодо повернення України до курсу на вступ до НАТО.

«Сьогодні Парламент проголосував за те, щоб відновити в наших стратегічних документах стратегічний курс в НАТО. В 2003-му році в Законі «Про основи національної безпеки» це було відображено… Але в 2010-ому, коли Янукович прийшов до влади, цей пункт прибрали. Потім, коли Порошенко прийшов до влади, він його не відновив, а включив «акуратно-гігієнічне» формулювання про забезпечення критеріїв для вступу в НАТО», - зауважив екс-міністр оборони і нагадав, що НАТО – це найпотужніший блок на планеті, який гарантує безпеку країн-учасниць.

Він висловив сподівання, що відтепер всі посадовці та державні інституції працюватимуть над реалізацією поставлених цілей, що вступ до НАТО не залишиться просто гаслом.

Другим пунктом, на якому зупинився політик, було земельне питання.

«Протягом місяця можлива спроба нинішньої президентської команди прихопити землю, відкривши ринок землі. Ми представляємо партію демократичну, ліберальну по своїй суті, яка підтримує ринкові засади, але в нинішніх умовах це не буде ринок і навіть базар, це буде скупівля кількома родинами землі за безцінь. Вони навіть називають вартість. Приблизно по 20 тисяч гривень за гектар», - сказав лідер «Громадянської позиції».

Анатолій Гриценко припускає, що в умовах зубожіння населення, селяни радо продаватимуть свої паї і за меншою ціною, тим самим обкрадаючи самих себе, бо реальна вартість землі – понад 20 тисяч євро за гектар.

« В них задум простий, як валянок – скупити по 20 тисяч гривень, через кілька років продати за 20 тисяч євро і втекти. Ми категорично проти цього, коли є змога користуватися бідністю населення, коли фермери не мають грошей, щоб купити цю землю по реальній ціні, коли обвалили свідомо гривню з 8 гривень за долар до 26 гривень, коли всі стратегічні ресурси зосереджені в руках кількох родин. Вони зміцнять свій олігархат. Але це не дасть поштовху для економіки і розвитку аграрного сектору. Наша партія разом з іншими зробить все можливе, щоб не допустити того, що на початку 90-их було зроблено з ваучерами. В них є всі важелі, хай запроваджують ефективний інститут оренди землі з правом передачі в спадок, з правом застави в банку для отримання обігових коштів. Десятки країн високорозвинених і технологічних в аграрному секторі працюють на основі оренди без приватної власності. І це розвиток їх економіки не стримує. Розвиток стримує, коли у нас сьогодні дали землю, а завтра забрали, рейдерство, коли кредити недоступні, коли на митниці бар’єри, і ключове – коли ми пишаємося тим, що країна стає рекордсменом з експорту зерна, а не продовольчої продукції. Ми повинні експортувати не зерно, а продовольчу продукцію, щоб додана вартість залишалася в нас, щоб кадри залишалися в нас, щоб села не спивалися, а розвивалися, щоб були робочі місця і механізація», - зазначив він.

Наступне важливе питання, на якому закцентував увагу журналістів Гриценко - російська агресія.

«Величезна проблема в тому, що текст Мінських угод ніхто в країні не читав. І не тільки серед журналістів, я питав і серед професури.  Я також ставив це питання в Бухаресті,  Кишиневі, Берліні, Нью-Йорку, Брюсселі  - там теж ніхто не читав. Але всі повторюють цю мантру: «Треба виконати Мінські угоди, їм немає альтернативи». Я вас дуже прошу, прочитайте ці дві сторінки в поєднанні із Законом про особливості місцевого самоврядування, який був прийнятий 16 вересня 2014 року!  Це був безпрецедентний «чорний день» в історії українського парламентаризму. Всіх журналістів виставили із зали, виключили табло і ніхто не бачив, як приймали цей закон. Добрі справи так не робляться.  Якщо почитати текст Мінських угод, то я стверджую,  що якщо їх виконати, то Україна, якою ми її пам’ятаємо три роки тому,  зникне з карти», - сказав Гриценко.

На думку лідера «Громадянської позиції», Мінські угоди категорично не можна виконувати, бо в такому разі Україна буде розділена на 4 частини. Перша частина - Крим, про який не згадується в Мінських угодах. Він залишається під контролем Росії, бо навіть на віддалену перспективу не пропонується його повернення Україні.  Друга і третя частини - Донецька і Луганська «республіки». Офіційно їх республіками не називають, але їм надаються такі широкі повноваження, яких не мають інші області України:  свій суд, своя поліція, прокуратура, їм надається право укладати угоди з урядом та окремим міністерствами України, з урядами інших держав, надається повна безумовна амністія за все тим, хто катував, вбивав, забирав власність і збивав літаки тощо.  І цей «особливий статус» має бути зафіксований в Конституції.  І остання, четверта частина, - це та, на якій ми з вами знаходимось.  Вона має платити за все те, що зруйноване на сході країни, причому, за захищеними статтями бюджету.

Анатолій Гриценко стверджує, що підписавши Мінські угоди, президент вийшов за межі своїх повноважень, він не мав право брати на себе відповідальність щодо внесення змін в Конституцію, це питання вирішує виключно парламент. Щоб уникнути тиску на президента  з боку міжнародних партнерів щодо виконання Мінських угод, потрібно внести цей документ на розгляд парламенту і «провалити».

Далі політик перейшов до питання найбільшої внутрішньої загрози країни  – олігархату.

«Олігархат має бути знищений як клас. Крупний бізнес – будь ласка. Але той крупний бізнес, який базується на підприємництві.  Тому що олігархи – це не підприємці, це паразити по своїй суті.  Якщо їх поставити в умови конкуренції, вони всі «випадуть в осадок», - зазначив Гриценко.

На його думку,  олігархи існують лише за рахунок монопольного доступу до бюджетних коштів,  умов приватизації,  монопольного диктування тарифів тощо. Вони не повинні ходити до президента чи до Верховної Ради за преференціями, а мають створювати робочі місця, впроваджувати нові технології,  виробляти якісну продукцію і сплачувати податки в Україні.

«Плюс  чим відрізняється олігархат від крупного бізнесу – він контролює ЗМІ. Саме через ЗМІ олігархи деформують свідомість людей, вони визначають, кого обирати мером чи президентом, а кому закрити шлях у політику», - наголосив  лідер «Громадянської позиції».

Більше дивіться на відео: