Лише на основі парламенту, ліквідувавши посаду президента, не можна керувати країною. Саме президент повинен 24 години на добу приймати рішення та нести за них відповідальність.

Про це в ефірі телеканалу НТА сказав лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

За його словами, зараз в Україні існують два центри виконавчої влади - президент та прем’єр-міністр, які між собою конфліктують. Це, на його думку, системна проблема.

«Можна на основі парламенту керувати країною? Я категорично проти. Це має бути вертикаль, яка 24 години на добу приймає рішення, несе за них відповідальність, яка має прізвище, прізвище президента. У парламента прізвища немає. Там більше 400 депутатів, якщо закон не прийняли, вони всі розводять руками, немає з кого спитати. А ще вони не ходять на роботу, тиснуть по 15 кнопок. Ось чому не можна обмежувати повноваження президента. І не можна обирати голову держави в парламенті», - вважає Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» додав, що зараз у президента достатньо повноважень, які він має через генерального прокурора, Національний банк, міністра оборони, міністра закордонних справ, голову СБУ, секретаря РНБО для того, щоб виправляти ситуацію в країні. Тому не обов’язково змінювати Конституцію.

«Якщо заговорили про зміни Конституції на перспективу, то і на перспективу не можна ліквідовувати посаду президента. Якщо ми говоримо про посилення повноважень президента, то повинен бути пакет балансів. Я пропонував свій варіант Конституції ще в 2009 році. Там передбачалось скорочення перебування президента на посаді до чотирьох років, спрощення процедури відсторонення президента від посади, коли дві третини парламенту можуть його відсторонити. Зняття з президента ряду невластивих повноважень по силовиках, передача парламенту для контролю. Передача ресурсів на місця не тільки фінансових, що є зараз, а і земельних», - каже Гриценко.

Нагадаємо, днями Анатолій Гриценко запросив лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко на дебати, аби обговорити пропоновані зміни до Конституції.