Насправді військову частину розформували ще у 2004 році.

Військову частину Повітряних Сил, що базувалася поблизу Кончи-Заспи, у розформуванні якої деякі ЗМІ звинуватили тодішнього міністра оборони Анатолія Гриценка, була розформована до початку його роботи на посту міністра. Про це лідер «Громадянської позиції» заявив на своїй сторінці у Facebook.

«Договір на спільну забудову з приватною компанією на цій території було укладено ДО мого призначення міністром, ще у 2004 році. Тобто, не я був ініціатором там будівництва і не я укладав договори» , - зазначив Гриценко, додавши, що згодом вирішувати питання довелось саме йому.

«Коли у 2005-му в Міноборони прийшла наша команда, родини військових, які ще продовжували тимчасово і в непридатних умовах проживати на території кинутої військової частини, блокували дорогу, протестували, писали гнівні листи президенту Ющенку, прем'єр-міністру Тимошенко, а ті, у свою чергу, письмово вимагали від мене, міністра оборони, знайти якесь рішення, щоб заспокоїти і розселити родини військових» , - додав він.

Тоді приватну компанію, яка вела забудову на території вже колишньої військової частини, змусили переукласти договір, і саме під новим екземпляром стоїть підпис Гриценка, та надати військовим житло у Києві (а не у Василькові чи Кагарлику), а це 76 квартир.

«П'яте - питання «землі» , тим більше її «продажу» , про що поширюються проплачені фейки, то взагалі компетенція місцевої влади, тобто за межами повноважень Міноборони, юристи це добре знають» , - резюмував колишній міністр. Гриценко зазначив, що перекручення інформації є частиною масштабної інформаційної кампанії із дискредитації його як потенційного конкурента на президентських виборах, а поширені фейки не мають під собою реальних аргументів.

Зазначимо, що Анатолій Гриценко очолював Міністерство оборони України з 4 лютого 2005 до 18 грудня 2007.

Раніше в ЗМІ почали ширити інформацію про схематичні проекції щодо відчуження землі на 26-му км Київського шосе у Кончі-Заспі за заниженою вартістю. Щоправда згодом повний матеріал «розслідування» зник із інтернету.