Уряд прийняв рішення про збільшення ліміту зовнішніх запозичень. Вже нині над кожним громадянином України «висить» борг понад 50 тисяч гривень. Про те, як влада вирішує питання зовнішніх боргів держави, в ефірі програми «Великий вечір» на телеканалі «NewsOne» говорив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

«Ця влада зробила все від неї залежне, щоб це питання не вирішувати. Я хочу нагадати кілька позицій. Перше - зараз зовнішній борг в гривні перевищує два трильйони. На кожну родину з чотирьох людей це понад 200 тисяч гривень. 50 тисяч на кожного. Як сказати це людям, які живуть, як моя мама, на пенсію до 2 тисяч? Тобто розмір боргу величезний.

Читаю в стрічці новин, що зараз уряд приймає рішення підняти бар'єр для зовнішніх запозичень ще на 14 мільярдів. Очевидно, що через цінні папери. І ще плюс 16 мільярдів - на докапіталізацію «ПриватБанку», який Коломойський втюрив нам з діркою у 165 мільярдів. Тобто далі нарощується цей борг.

Другий важливий аспект. Пам’ятаєте, у 2015 році ми «потерпели очередную победу»? Вийшли Яценюк, Яресько, Порошенко і радісно повідомили, що досягнуто домовленостей з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Суть цієї злочинної за наслідками реструктуризації зараз поясню. По-перше, нам не списали жодного центу. По-друге, нам як позитив вони подали, що відклали виплату на 4 роки. Відгадайте з трьох разів чому на 4 роки? 2015 рік додати 4 - це Порошенко себе убезпечив, щоб у нього голова не боліла під час його президентства. Для наступного президента - хоч потоп. Тобто вже нова влада буде цим займатися. По-третє, додаткова угода до цієї реструктуризації передбачає, якщо у нас щорічно ВВП зростатиме на понад 3%, то в такому випадку, вже порахували і Пинзеник й інші фахівці, нам додатково доведеться сплатити, крім тіла боргу, ще плюс 100 мільярдів доларів. Тобто це така кабала, в яку загнали нинішні керівники, які таке неприйнятне рішення подали як перемогу. А «розгрібати», на жаль, це вже буде новий уряд і новий парламент», - сказав Анатолій Гриценко.