Цього року волинське місто Ківерці і гміна Пшигодзіце Республіки Польща відзначають маленький ювілей - 10-річчя співпраці.

З цієї нагоди волинська делегація на чолі з Ківерцівським міським головою від «Громадянської позиції» Володимиром Жгутовим гостювала у сусідів, де, окрім низки зустрічей, підписами засвідчила пролонгацію угоди про партнерство.

Їхали ківерчани до Польщі на запрошення вуйта гміни Кшиштова Расяка. У рамках візиту ознайомилися з роботою Державної протипожежної служби в місті Плешеві, відвідали комунальний пляжний комплекс з басейном у місті Острув-Велькопольський, сміттєсортувальну станцію та медичну школу, ознайомились з роботою муніципальної поліції.

«Цього року ми придбали 6 камер спостереження для міста Ківерці. Загалом у проекті - встановити 32. Поспілкувавшись з представниками поліції у Польщі ми дійшли висновку, що потрібно орієнтуватися трохи на іншу техніку, навіть якщо її вартість трохи вища. Потрібно встановлювати камери, які працюють в режимі обертання. Це забезпечить кращу ймовірність виявлення порушників», - ділиться враженнями Володимир Жгутов.

«Побували також на сміттєсортувальній станції. Цей об’єкт, як і більшість інфраструктурних, побудований за кошти Європейського Союзу. Нам поки до цього далеко, але потрібно починати з маленьких кроків. Ми у Ківерцях вже запровадили роздільний збір сміття. Інколи це викликає спротив у населення, але згодом усе налагодиться. Через 5-7 років це дасть результат. Вже є угоди укладені між комунальним підприємством і фірмою, яка його забирає. Тут не треба рахувати скільки на тому заробить підприємець. Треба радіти, що це не потрапило у грунт і не отруює біосферу» - каже Жгутов.Здивував волинську делегацію комунальний басейн і пляжний комплекс міста Острув-Велькопольський. Левова частка коштів на його будівництво прийшли теж з ЄС. Комплекс - для містян. Одна година перебування тут коштує 10 євро. Працює басейн 22 години на добу.

Очільник делегації Володимир Жгутов каже, що їздили не тільки подивитися, а й презентувати себе, презентувати Україну.

«У 2014 році ми підписали угоду з містом Сватове на Луганщині. На наше запрошення тут на Волині, а згодом і у гміні Пшигодзіце побували діти зі Сходу. Так ми намагаємось відбудовувати те, що втратили - зв’язки. Повірте, після цього візиту у них були великі очі. Ми їм показали, що і тут на заході і в Європі живуть люди з нормальними цінностями, а не такі, яких їм там малюють. Цього разу в рамках нашої співпраці з гміною Пшигодзіце підписали договір про обмін студентами між Луцьким вищим профтехучилищем №10 та подібним польським закладом у місті Плешев. Зараз працюємо над такою співпрацею між Ківерцівським медичним училищем і медичною школою в Острув-Велькопольський. А у вересні цього року на базі однієї зі шкіл Острува-Велькопольського буде підписана угода про співпрацю з нашою Ківерцівською школою №4 і школою з німецького міста, що є побратимом Острува.Головне у нашій співпраці - не якісь матеріальні речі, а культурні, освітні, спортивні зв’язки з побратимами. Наші ківерчуки, повірте, гідно представляють Україну на різноманітних конкурсах, концертах, змаганнях. Нам теж є що показати», - зазначає міський голова.