Ліберально-демократичні партії ведуть переговори про об’єднання в одну силу. Про це в інтерв’ю розповів член Координаційної Ради політичної партії «Громадянська позиція» Ігор Новосад.

Нещодавно він повернувся з Академії Теодора Гойса в м. Гуммерсбах (Німеччина), де представників 20 країн світу навчали будувати коаліції.

«Поряд зі мною навчалися люди з різних країн, які є ключовими персонами тих політичних сил, які вони представляли. Це для нас дуже великий плюс, а якщо ми переможемо на виборах, то це ще й буде плюсом для України. Ми готуємося до коаліційного будівництва, як до виборів так і після. Тривають переговори між ліберальними, демократичними партіями про об’єднання. Для чого? По-перше, щоб ми могли впроваджувати свої ідеї щодо подальшого розвитку держави Україна і по-друге, формувати уряд, щоб здійснювати ці реформи. Спочатку переговори велись між 4 політичними партіями (Самопоміч, Демократичний Альянс, Рух нових сил). Зараз формат переговорів розширився і сюди додались Європейська партія України, Народний контроль. Остання соціологія показала, що якби вибори відбулися зараз, то за «Громадянську позицію» свої голоси віддали 8,3% усіх, хто прийшов би на вибори. Це найвищий показних з-поміж усіх сил, що перебувають в об’єднавчому процесі. Попри це, ми намагаємось стримувати свої амбіції. Бо у нас є спільна мета. Ми мусимо об’єднати всі здорові демократичні сили, щоб зібратись в один кулак і подолати нинішню владу, яка тільки імітує реформи, імітує боротьбу з корупцією. Коли звітується наш уряд, то здається, що це уряд іншої держави, бо говорять про якісь нереальні макропоказники, що нібито є такими позитивними. Але по кишені пересічного громадянина бачимо, що відбувається зворотній процес. Ми з повною відповідальністю розуміємо, що відбувається в Україні. Влада буде намагатися посварити, роз’єднати нас. Але ми хочемо, щоб усі ми пішли на вибори в 2019 році єдиною силою», - наголошує Ігор Новосад. 


«Якось я сказав: добре, що ми не потрапили у Парламент у 2014 році. Знаєте чому? Тому, що проходити у Парламент, а потім думати чим там займатися, це не правильно. Ми повинні прийти підготовленими. У 2015 році ми почали професійно готувати нашу політичну силу. Наприклад, ми взялися за розробку Концепції партії в аграрному секторі економіки. Ми організували широке обговорення із залученням науковців, практиків, фермерів…Нам вдалося це зробити. Безумовно, ця концепція, як живий організм, буде доповнюватися іншими ідеями, але базово ми розуміємо, що ми будемо робити, коли прийдемо до влади. Те ж саме ми плануємо зробити з освітньою галуззю, з медичною, малим та середнім підприємництвом. Таким чином ми зможемо показати свій професіоналізм, підготувати з експертних середовищ, яких ми залучаємо в тій чи іншій галузі, спікерів, для проголошення в подальшому ідей нашої програми. Ми готуємо кадри, щоб потім не довелось когось запрошувати з-за кордону і щоб люди з нас не сміялися, що ми серед 42 мільйонів українців не можемо відшукати кілька осіб, які можуть фахово здійснювати реформи або вести ту чи іншу галузь», - розповів Ігор Новосад.

До слова, політична партія «Громадянська позиція» співпрацює з Фондом Фрідріха Науманна і є членом Альянсу лібералів і демократів за Європу.